Profesjonalna jednostka certyfikująca GQcert - oferujmy usługi z zakresu audytów i certyfikatów BRC, IFS i ISO 9001.
Zapraszamy na stronę firmy Minsbud.pl specjalizującej się w sprzedaży materiałów hydraulicznych.
A A A

Profesjonalne projekty mieszkań

Elegancki, funkcjonalny i nowoczesny wystrój wbrew pozorom nie jest wcale domeną dużych apartamentów. To prawda, że przestronne wnętrza sprzyjają kreatywności i pozwalają na wykorzystanie ciekawych rozwiązań, ale mały metraż nie musi być wcale przeszkodą, by zafundować swojemu mieszkaniu mały lifting. Profesjonalne projekty mieszkań mogą sprawić, że wnętrze będzie nie tylko stylowe, ale też wyda się bardziej przestronne.

Aranżacja małego mieszkania – sporo problemów

Profesjonalne projekty mieszkań są dziś przystępniejsze i znajdują coraz więcej nabywców z różnych kręgów społecznych. Nie są więc one tworzone tylko dla przestronnych apartamentów, ale i dla małych mieszkań, zarówno w nowym, jak i starym budownictwie. Tworząca je firma Deco Nova potwierdza, że klientów z małymi mieszkaniami jest sporo, a w profesjonalnej aranżacji swojego mieszkania oczekują przede wszystkim zwiększenia przestronności przy zachowaniu funkcjonalności i przyjemnej strony wizualnej.

Nawet mieszkanie w bloku z wielkiej płyty może odpowiadać najnowszym trendom, ale trzeba mieć na względzie kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze, nie zwiększy się rzeczywiście przestronności mieszkania, jeśli z pewnych rzeczy się nie zrezygnuje. Po drugie, nie wszystkie rzeczy, które podobają nam się w dużych apartamentach znajdą zastosowanie w małym mieszkaniu – wszystko polega na kompromisach. Agencje projektowe i wykonawcze mają jednak swoje sztuczki.

Profesjonalny projekt mieszkania – czego się spodziewać?

To zadanie wymaga sporo kreatywności, choć projektanci często sięgają po sprawdzone wzorce, modyfikując je tylko zgodnie z potrzebami lokalu. Jakie rozwiązania stosuje się najczęściej?

Stosuje się najczęściej jasne kolory i dużo światła, co zwykle łączy się z łączeniem pomieszczeń i pozbywaniem się ścian. Najpopularniejsze jest oczywiście wprowadzenie otwartej kuchni i połączenie jej z salonem, czy też połączenie salonu z sypialnią poprzez zastosowanie antresoli. Podobny „trik” stosuje się w przypadku powierzchni do przechowywania. Zamiast rozdrabniania się, preferuje się duże, pojemne szafy komponujące się z zabudową mieszkania. Dzięki ukryciu większości sprzętów i przedmiotów mieszkanie optycznie wyda się większe, a i bałagan robi się dłużej. Najlepiej, jeśli kryją się one za lustrzanymi drzwiami, bo wtedy optycznie zyskujemy niemal dwa razy tyle przestrzeni. Możemy spodziewać się też tego, że nasze mieszkanie będzie raczej oszczędne w kolorach – do małych mieszkań zwykle stosowanych jest tylko kilka współgrających ze sobą kolorów. Dodatkowo stawia się na proste formy i naturalne materiały, szczególnie drewno i kamień, z nielicznymi, wyrazistymi bibelotami.

To podstawy, ale pamiętajmy, że będą one ulegać zmianie zgodnie z tym, czego oczekujemy, jakie wnętrza preferujemy i jaki styl nam odpowiada. Pamiętajmy, że profesjonalny projekt mieszkania nie jest tylko wizją artystyczną, ale też mamy wpływ na jego tworzenie.